Materiály pro výrobu body prádla

Dámské body prádlo přichází do přímého, intimního kontaktu s Vaším tělem, musí být tedy co nejpohodlnější. Nesmí dráždit, škrábat ani tahat. Proto je vyrobeno z kvalitních a jemných materiálů jako je bavlna, či lycra. Pračka tyto materiály ničí.  Díky tomuto hladkému zpracování body prádla se zabraňuje vzniku žmolků a bodíčka vypadají i po několik vypráních stále jako nové.

Nejpoužívanější materiály pro výrobu spodního prádla, dámského body nevyjímaje a jak s nimi zacházet.

Bavlna:

Pro optimální údržbu se doporučuje spodní prádlo z bavlněného materiálu prát maximálně na 40°C. Prádlo je vhodné žehlit za nízké teploty nebo nežehlit vůbec (dle symbolů údržby na výrobku). Nedoporučuje se spodní prádlo bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Mikrobavlna:
Údržba spodního prádla z mikrobavlny je stejná jako u bavlny. Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Modal:
Spodní prádlo s modalovým vláknem se udržuje stejně jako dva výše uvedené materiály. Spodní prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Viskóza

Pro optimální údržbu se doporučuje spodní prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.
Elastan
Elastanové vlákno nepřijímá vlhkost a velmi spodní prádlo se velice snadno udržuje. Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem elastanového vlákna je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.
Bambus
Spodní prádlo z tohoto materiálu se doporučuje prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.
Lycra®
Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem vláken Lycra® je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.
Doufáme, že díky těmto informacím máte o něco lepší přehled a představu. Neváhejte, od Vašeho nového dámského body Vás už dělí jen pár kliků.